buy medication online
 
Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej" Drukuj
24.05.2017.

Depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie według Światowej Organizacji Zdrowia. Aby przybliżyć ten temat gimnazjalistom i nauczycielom, w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zorganizowano kampanię profilaktyczną „Depresja – porozmawiajmy o niej”. 

Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej"


Pierwszym działaniem kampanii było szkolenie przygotowane dla wychowawców. Poruszono na nim przyczyny depresji, jej objawy, sposoby leczenia i zapobiegania.

Kolejne zadanie należało do wychowawców. Przeprowadzili oni zajęcia z tego zakresu w swoich klasach. Powstały plakaty przygotowane przez uczniów pt.: „Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach”. W auli można było przeczytać informacje dotyczące depresji z gazetki, którą również przygotowali uczniowie. W gablocie pedagoga znalazły się informacje, gdzie uzyskać pomoc w razie kryzysu lub ciężkich chwil. Rodzice uczniów otrzymali w czasie wywiadówki ulotki zawierające najważniejsze informacje o tym, czym jest depresja i jak sobie z nią radzić. W bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach dotyczących bajkoterapii, czyli jednego ze sposobów, w jaki możemy pokonać nasze lęki i strachy.

Podsumowaniem szeregu działań była debata „Wczesne objawy depresji – mówić czy ukrywać?”. Uczniowie wcielili się w role specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii i psychoterapii. Wnikliwie przedstawili przyczyny, przebieg i sposoby wyjścia z depresji. Dyskutowali o tym, czy lepiej mówić o wcześnie wykrytych u siebie lub znajomych objawach depresji, czy też lepiej jest je ukrywać. Publiczność również miała szansę, by wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. W trakcie debaty uczestnicy mogli zmieniać miejsce w zależności od tego, czy zgadzali się z myślą, że warto mówić o objawach depresji, czy też lepiej to ukrywać.

Wniosek wypływający z debaty był jednoznaczny – depresja to choroba, a gdy zachorujemy szukajmy pomocy, powiedzmy o swoich problemach komuś, komu ufamy, bliskim przyjaciołom, rodzicom, rodzeństwu, wychowawczyni, lekarzowi. Tylko w taki sposób uda nam się wrócić do zdrowia.

 

                                    

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu

Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej"

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl