buy medication online
 
Zima w Bibliotece Drukuj
09.02.2017.

Na tegoroczne ferie zimowe Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaproponowała młodym mieszkańcom liczne atrakcje, których tematem przewodnim była zima.
 
Zima w Bibliotece

fot. A. Kieliszek MPI


W pierwszym tygodniu ferii Bibliotekę trzykrotnie odwiedziła dwudziestoosobowa grupa przedszkolaków z ciechanowieckiego Przedszkola. Dzieci wspólnie z opiekunkami brały udział w różnorodnych zabawach: słuchały opowiadań i dyskutowały na ich temat, grały w papierowe śnieżki oraz wykonywały prace plastyczne do przeczytanego wiersza. Przy wykonaniu tych prac posługiwaliśmy się różną techniką, korzystaliśmy między innymi z brokatów, bibuły, waty, naklejek, farb itp. Dzieci wykazały się nie lada umiejętnościami, pomysłami i fantazją – powiedziała Iwona Litwińczuk dyrektor Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.

W drugim tygodniu ferii zaplanowano serię spotkań dla starszych dzieci w wieku od 6 do 10 lat, do udziału w których zgłosiło się dwadzieścioro pięcioro dzieci. Uczestnicy czytali publikacje na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, a następnie wzięli udział w pogadance związanej z tą tematyką. Ponadto grali w kalambury, bawili się w jazdę na nartach i łyżwach oraz pociąg i kulig. Wykonywali prace plastyczne, były to pejzaże zimowe albo maski karnawałowe.

Obie grupy odwiedziła „Pani Zima” angażując dzieci w różnorodne zabawy. Na zakończenie ferii zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Uczniowie ze szkół podstawowych przebrali się za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów, a dopełnieniem całego wizerunku było malowanie twarzy.

Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą. Pogadanki, które przygotowaliśmy oraz zabawy znacznie ułatwiły proces integracji. Różnorodność przygotowanych przez nas działań realizowanych podczas zajęć pozwoliła na zwiększenie kreatywności naszych czytelników. Ciekawe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu przez uczestników ferii było naszym głównym priorytetem – tymi słowami podsumowała ferie dyrektor Biblioteki. O tym co jeszcze robimy w naszej bibliotece, a także o nowościach na naszych półkach można dowiedzieć się śledząc nasz fanpage na Facebooku – dodała.

Dyrekcja Biblioteki składa podziękowania animatorce Elżbiecie Pawluk za poprowadzenie bali karnawałowych i za malowanie twarzy oraz księgarni „Book Book” w Ciechanowcu, która podarowała dzieciom zakładki do książek.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl