buy medication online
 
Remont kościoła w Winnie-Poświętnej Drukuj
24.01.2017.

W 2016 roku prowadzony był drugi etap remontu zabytkowego siedemnastowiecznego kościoła pw. Św. Doroty w Winnie-Poświętnej.

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

fot. Grzegorz Jakubik


Remontowany był przede wszystkim dach. Prace obejmowały demontaż rynien i rur spustowych, pokrycia dachowego oraz rozebranie pokrycia deskowego dachu wraz z drewnianą ślepą podłogą na poddaszu. Naprawiono i zaimpregnowano więźbę dachową i belki stropowe. Na stropie położono izolację termiczną i wykonano nową podłogę na poddaszu. Naprawiono sygnaturkę na dachu. Wymieniono też  stolarkę okienną, zreperowano i zakonserwowano drzwi. W oparciu o przekazy historyczne odtworzono wieżę, postawioną pierwotnie w XIX w., a rozebraną w 1961 r.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 590 400 zł brutto, z czego 200 000 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 49 000 zł  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a 111 016 zł z budżetu Gminy Ciechanowiec. Środki z budżetu gminy pochodziły z funduszu sołeckiego, który na potrzeby remontu przekazało 16 sołectw: Ciechanowczyk, Kobusy, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kosiorki, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Poświętna,Winna-Wypychy i Zadobrze.


Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl