buy medication online
 
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca Drukuj
12.01.2017.

Jubileuszowy, V Orszak Trzech Króli, przemaszerował w Święto Objawienia Pańskiego sprzed siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do żłóbka betlejemskiego w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. 


Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca

fot. COKiS


Przed Urzędem Miejskim na uczestników orszaku czekał Burmistrz Ciechanowca ze skrzynią pełną słodkich skarbów przygotowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu. W marszu wzięły udział dzieci z przedszkola, uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w Ciechanowcu, Łempicach, Radziszewie Starym i z gimnazjum,  oraz mieszkańcy miasta i gminy. Wielu uczestników przystroiło głowy koronami przekazanymi przez Fundację Orszak Trzech Króli, lub przebrało się w stroje charakterystyczne dla krajów azjatyckich i afrykańskich.

Wyróżnienia w Konkursie na najlepsze przebranie wręczyli Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ksiądz Tadeusz Kryński. Nagrody wśród przedszkolaków zdobyli Artur Twarowski, Adam Pawluk i Filip Łuniewski, wśród dzieci ze szkół podstawowych Michalina Lipska, Błażej Radziszewski i Patrycja Szcześniak, wśród młodzieży gimnazjalnej  Monika Filińska, Gabrysia Jabłonowska i Maciej Moczulski a wśród dorosłych Ilona Malinowska, Urszula Lipska i Justyna Wrzesińska. Wszyscy uczestnicy otrzymali korony, naklejki, śpiewniki i gazety orszakowe.

Silny mróz nie odstraszył uczestników orszaku, którzy zostali po mszy świętej na placu Ks. K. Kluka, aby wspólnie śpiewać kolędy. Można było ogrzać się przy koksowniku ustawionym przez strażaków, rozgrzać gorącą herbatą i bigosem przygotowanymi przez właścicieli i pracowników Hotelu Nowodwory. Tradycyjnie już dziczyznę dodaną do bigosu dostarczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Proboszcz Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl