buy medication online
 
Otwarcie drogi łączącej dwa województwa Drukuj
09.12.2016.

Podróżujący drogą wojewódzką nr 694 relacji Przyjmy – Ciechanowiec otrzymali kolejne kilometry odnowionej trasy – po wyremontowanym w ubiegłym roku ponad dwukilometrowym fragmencie na terenie województwa podlaskiego i trzykilometrowym odcinku na terenie województwa mazowieckiego, oddano do użytku prawie cztery kilometry drogi przebiegające przez gminy Nur i Boguty-Pianki. 

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wrota Podlasia


Przebudowa drogi trwała od końca lipca do początku grudnia tego roku. Za około 2,5 mln zł wzmocniono i poszerzono jezdnię, wykonano nawierzchnię asfaltową, oznakowanie pionowe i poziome, utwardzono pobocza oraz ustawiono słupki hektometryczne. Środki na realizację tej inwestycji pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

Otwarcie drogi, w którym uczestniczyli m.in. marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego Leszek Gruchała, wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, połączone było z otwarciem zmodernizowanych dróg gminnych Szpice-Chojnowo oraz Tymianki-Moderki i Tymianki-Okunie.

Ceremonia rozpoczęła się uroczystą sesją Rady Gminy Boguty-Pianki, w czasie której zabierający głos goście zgodnie podkreślali znaczenie dobrych dróg dla rozwoju lokalnych społeczności, przedsiębiorczości i turystyki, a także efekty jakie przynosi współpraca i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych – działaczy samorządowych wojewódzkich, powiatowych i lokalnych oraz mieszkańców.

W czasie rozmów padły obietnice dalszej współpracy – marszałkowie obu województw mówili o planach remontu innej wspólnej drogi wojewódzkiej – tym razem nr 690. Jest też szansa, że ścieżka rowerowa, która powstanie wzdłuż remontowanej drogi nr 690, od Siemiatycz do Ciechanowca, będzie przedłużona z podlaskiego Ciechanowca do mazowieckich Bogut-Pianek.


Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl