buy medication online
 
Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu Drukuj
29.11.2016.

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił z koncertem zespół  "Werwoczki" w repertuarze którego, znajdują się utwory w języku białoruskim, ukraińskim, rosyjskim, polskim i w gwarze orlańskiej.

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

fot. COKiS


Koncert w Ciechanowcu jest jednym z wielu, który "Werwoczki" dali w tym roku. Od lat koncertują po całej Polsce przyczyniając się do pielęgnowania i upowszechniania orlańskiej kultury i języka. Zespół "Werwoczki" stworzyła w 2008 roku grupa mieszkańców Gminy Orla, chcąca zachować ludowe pieśni i tradycje ze swojego regionu. Nazwę przyjęli od znajdującej się kiedyś w pobliżu Orli wsi Werweczki, która przestała istnieć w połowie XIX wieku, prawdopodobnie w wyniku epidemii cholery. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Wołodymir Rewa, a kierownikiem organizacyjnym Elżbieta Nazarewicz.

W trakcie występu w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu zespół nie tylko zaprezentował regionalne pieśni, ale też i grę na różnych instrumentach między innymi na sopiłce - ukraińskim instrumencie ludowym, który jest wariantem fletu prostego.

Organizatorami występu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gminny Ośrodek Kultury z Orli.


Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl