buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na jesienne wieczory Drukuj
03.11.2016.

Nadeszła jesień – wcześnie zapada zmierzch, wydłużają się wieczory i godziny spędzane w domowym zaciszu. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu przedstawia kilka nowych książek ze swojego księgozbioru, przy których można miło spędzić czas.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Harda, Elżbieta Cherezińska
 Cykl: Harda (tom 1)
  
Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada. Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Królowa, Elżbieta Cherezińska
 Cykl: Harda (tom 2)
 
Nie łudźcie się, że wszystko już wiecie o Hardej. Teraz nadchodzi czas Królowej. Nowi gracze i nowy wymiar tej historii. Od Roskilde do krainy zórz polarnych. Od Poznania przez Merseburg do Budziszyna, przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Od Pragi po Kijów. Od Gniezna przez tajemniczy Kałdus. I do Anglii, bo przecież nie jest tajemnicą, kim stanie się „syn królowej”…

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Kasacja, Remigiusz Mróz
 Cykl: Joanna Chyłka (tom 1)

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla warszawskiej korporacji. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Zaginięcie, Remigiusz Mróz
 Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)
 
Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Rewizja, Remigiusz Mróz
 Cykl: Joanna Chyłka (tom 3)
 
Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor.
 
 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...Wajda. Kronika wypadków filmowych, Bartosz Michalak 

Popiół i diament, Wszystko na sprzedaż, Wesele, Ziemia obiecana, Człowiek z marmuru, Człowiek z żelaza – to filmy, które na trwałe zapisały się w historii nie tylko polskiego kina. Ich twórca wielokrotnie mówił i pisał o kulisach ich powstania. Wajda. Kronika wypadków filmowych – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Tym samym powstał portret niezwykłego artysty.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...Kuba. Autobiografia, Małgorzata Domagalik, Jakub Błaszczykowski
    
Dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. W książce o Blaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...Liga Mistrzów. Magia futbolu, Romuald Pawlak
    
Barwna, bogato ilustrowana opowieść, zabierająca najmłodszych czytelników w świat europejskiego futbolu, prezentuje wszystkie zespoły i ich gwiazdy, które wystartują w kolejnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wszystkim, którzy kochają futbol, proponujemy wyprawę po najlepszych klubach Europy. Książka wzbogacona jest terminarzem Ligi Mistrzów z miejscem na wyniki oraz planszą, na której każdy czytelnik może wpisać swoją jedenastkę marzeń.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...Diabelskie wesele. Bajki z Polesia, praca zbiorowa
Tłumaczenie: Aleksander Barszczewski
    
Bajki, podania i legendy są częścią naszej historii i kultury. Niniejszy tom jest zbiorem folklorystycznych opowieści z terenów Polesia, w którym pojawiają się bajki fascynujące, nieskrępowane ludową wyobraźnią oraz takie, w których kryje się mądrość naszych przodków. Oryginalny jest także sposób opisania świata, ludzki, prawdziwy, nasycony. Wywołując niechęć do postaw egoistycznych, kłamliwych.
 
 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...Biblia dla dzieci
    
Ilustrowane opowieści biblijne Starego i Nowego Testamentu.
Książka wprowadza młodych czytelników w świat tradycyjnych wartości, a jednocześnie, opatrzona pięknymi ilustracjami, sprawia, że lektura staje się niezwykłą przygodą.
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...

Wyliczanki bez trzymanki
, Agnieszka Frączek
    
Wariacje na temat klasycznych dziecięcych wyliczanek autorstwa znanej i lubianej Agnieszki Frączek. Zwariowane, a zarazem przewrotne ilustracje świetnie dopełniają całość.
W książce znajdziemy m.in. takie utwory: „Ence-pence”, „Ene, due, kum”, „Konwalia, balia, wściekły pies” i wiele, wiele innych.

 

Czytelnicy przetrzymujący książki proszeni są o ich zwrot do Biblioteki.

 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl