buy medication online
 
15 par małżeńskich z Gminy Ciechanowiec świętowało złote gody Drukuj
26.10.2016.

Ustanowiony ustawą z 17 lutego 1960 roku Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
 
15 par małżeńskich z Gminy Ciechanowiec świętowało złote gody

fot. Z. Poniatowski MPI


Tradycyjnie już jubileuszowe złote gody przygotowane przez Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowanej w intencji Jubilatów przez księdza dziekana Tadeusza Kryńskiego, księdza Bogusława Wasilewskiego i księdza Bohdana Sawickiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych.(...) Wasze małżeństwo jest wzorem dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń. Następnie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Burmistrz Ciechanowca wręczył przyznane Jubilatom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali: Celina i Stanisław Fabisiakowie, Cecylia Maria i Andrzej Kocowie, Maria i Józef Kutyńscy, Stanisława i Stanisław Mirkowiczowie, Marianna i Kazimierz Józef Murawscy, Jadwiga i Jan Popławscy, Maria Otolia i Henryk Postlepowie, Maria Helena i Zygmunt Radziszewscy, Anna i Edward Sawiccy, Maria i Edmund Sawiccy, Helena i Mieczysław Sokołowscy, Stanisława i Zygmunt Bolesław Sokołowscy, Jadwiga i Aleksander Wakulukowie, Teresa Wanda i Zygmunt Wojtkowscy, Zofia i Witold Wysoccy.
 
Jubilaci odebrali wiele życzeń i podziękowań od władz samorządowych, rodziny i znajomych, były kosze kwiatów, prezenty i gorące uściski od dzieci i wnucząt.

W części artystycznej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu pod kierownictwem Pani Marianny Gołębiewskiej oraz Weronika Binaś uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Czas w trakcie „słodkiego poczęstunku” wypełniła kapela „Kłosy”.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl