buy medication online
 
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo Drukuj
13.10.2016.

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić szkolne biblioteki i wypożyczyć jedną lub kilka z setek książek tam dostępnych.

Szkolna Biblioteka promuje czytelnictwo

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu


Październik to miesiąc wzmożonych działań promujących czytelnictwo, choć Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu jest aktywna cały rok. Nasze działania polegają głównie na udostępnianiu i reklamowaniu książek wybranych przez uczniów, a kupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do tej pory, w ramach programu, zakupiliśmy 600 książek za około 10 tys. złotych, a łączna kwota jaką otrzymaliśmy na zakup nowych książek wynosi 15 tys. złotych – powiedziała Krystyna Łochnicka nauczycielka prowadząca szkolną bibliotekę. Co ciekawe książki przeznaczone są nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także ich młodszego i starszego rodzeństwa, rodziców i sąsiadów, więc każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – dodaje.

Obecnie w ciechanowieckiej podstawówce realizowanych jest kilka konkursów. Do 31 października potrwa „Konkurs czytelniczy na październik” dotyczący nowości zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Aby rozwiązać konkursowy test należy czytać plakaty promujące czytelnictwo w szkole i odwiedzić bibliotekę. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny "Czytamy wszędzie". Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać na adres gazetkaszkolna@o2.pl maksymalnie trzy zdjęcia prezentujące osoby czytające w różnych, nawet najdziwniejszych miejscach i sytuacjach. Zdjęcia można także przynieść na pendrivie do biblioteki. Konkurs potrwa do 25 października.

Poza tym szkoła rozmieszcza na swoim terenie galerie plakatów, zdjęć i reklam promujących czytelnictwo, a w szkolnej bibliotece organizowane są zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Przy okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano nie tylko wystawę zwierząt domowych, ale i książek przyrodniczych. Trzecioklasiści włączyli się w akcję przedstawiając krótką inscenizację opartą na wierszu Jana Brzechwy "Na straganie".

Pogoda w październiku sprzyja czytaniu, a jak dodamy do tego, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to sięgniecie w chłodny, jesienny wieczór po książkę jest z całą pewnością dobrym wyborem – powiedziała jedna z czytelniczek.

 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl