buy medication online
 
Sto lat mało jeszcze... Drukuj
29.09.2016.

Jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła Pani Genowefa Tenderenda z Tworkowic. Urodziła się 21 września 1916 roku w Wojtkowicach-Glinnie w rodzinie Aleksandry i Stanisława Białowarczuków, jako jedna z ośmiorga rodzeństwa, czterech braci i czterech sióstr. 

Sto lat mało jeszcze…

fot. A. Kieliszek MPI


28 stycznia 1941 roku zawarła w Ciechanowcu związek małżeński z Aleksandrem Tenderendą, z którym w 1943 roku doczekała się syna Kazimierza. Ma  jednego wnuka Grzegorza.

W intencji Pani Genowefy, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz Tadeusz Kryński odprawił mszę świętą. Jest to uroczystość szczególna, należąca do uroczystości rzadkich i skłaniających do zadumy. Gong czasu dał znać, że mija sto lat - cały wiek, wiek wypełniony codziennymi radościami i smutkami. (…) W tym szczególnym dniu życzymy dalszych długich lat w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym, w poczuciu zadowolenia z owoców pracowitego życia w otoczeniu bliskich i życzliwych osób - powiedział Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko podczas uroczystości i przekazał wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbarą Niewiarowską jubilatce kwiaty, pamiątkowy grawerton i kosz słodyczy. Na ręce Pani Genowefy spłynęły też gratulacje i życzenia od Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, Wojewody Podlaskiego Bohdana Józefa Paszkowskiego oraz od kierownika KRUS w Wysokiem Mazowieckiem Piotra Paprockiego.

Podczas tej niecodziennej rodzinnej uroczystości Pani Genowefa pokazała, że jest osobą niezwykle pogodną i przyjazną. Jej sprawność fizyczna i pełen optymizmu uśmiech wzbudzał zachwyt zebranych, a jest się czym zachwycać. W wieku stu lat Pani Genowefa sama gotuje, utrzymuje dom w czystości, a przy dobrym świetle czyta bez okularów. Niestety już nie szydełkuje, co było jej ulubionym zajęciem. Dawniej robiła też na drutach i krosnach, w domu nadal ma dużą kolekcję dywanów i ręczników.


Sto lat mało jeszcze…

Sto lat mało jeszcze…

Sto lat mało jeszcze…

Sto lat mało jeszcze…

Sto lat mało jeszcze…

Sto lat mało jeszcze…

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl