buy medication online
 
Podziel się posiłkiem w sklepie lub w Internecie Drukuj
18.09.2016.

         Podziel się posiłkiem w sklepie lub w Internecie                         Podziel

To będzie wyjątkowy weekend. Dla tysięcy dzieci, którym możemy dać w prezencie pyszny obiad i dla wszystkich tych, którzy zdecydują się to zrobić. Piątek-sobota 23-24 września to dwa dni akcji Podziel się Posiłkiem. W prawie 3000 sklepach w całej Polsce wolontariusze z uśmiechem przyjmą dary od kupujących.

Podziel się posiłkiem w sklepie lub w Internecie!

fot. K. Troć

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem zorganizowana zostanie w 456 miejscowościach w całej Polsce.  Celem tej akcji, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin. Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie błyskawicznie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana sprawdzonym lokalnym organizacjom które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. – Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Liczymy na to, że dzięki temu będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia – prosi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Życie wielu polskich rodzin jest zależne właśnie od tej, trwającej od lat, akcji, Przez 13 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, prowadzonego przez Banki Żywności wspólnie z firmą Danone, udało się przekazać  już ponad 16  milionów ciepłych posiłków!

Pomóc można również online. Zapraszamy na charytatywni.allegro.pl. Za 5, 10, 15 i 50 zł mona kupić potrzebującym dzieciom paczkę z jedzeniem. Każda paczka to odpowiednio 3, 6,7 lub 15 posiłków dla dzieci.

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 2003 roku misją programu Podziel się Posiłkiem jest zmniejszenie poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 16 milionów posiłków najmłodszym Polakom. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności.

Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na:  http://podzielsieposilkiem.pl/.

O Danone
Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce 21 lat. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją firmy Danone jest, by poprzez żywność nieść zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start).  Więcej na www.danone.pl.

O Bankach Żywności
Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest budowa systemu wykorzystania całej pełnowartościowej żywności, by służyła także osobom potrzebującym. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 500 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 2 000 000 osób.

O charytatywni.allegro.pl
Należąca do Allegro.pl platforma charytatywni.allegro.pl to miejsce, które łączy zakupy online z dobroczynnością. Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pożytku publicznego zbieranie środków na cele statutowe. Przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl. To największa platforma handlowa w polskim Internecie, którą każdego miesiąca odwiedza średnio 12 mln użytkowników wybierających spośród 32,5 mln wystawionych ofert. Przy okazji zakupów online mogą też wesprzeć szczytny cel.

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl