buy medication online
 
Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Ciechanowcu Drukuj
07.09.2016.

Tegoroczna lektura Narodowego Czytania została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Ciechanowcu

fot. COKiS


To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.
Narodowe Czytanie jest naszym wielkim, wspólnym spotkaniem z klasyczną literaturą, pisaną pięknym polskim językiem. – Ktoś może powie: „przestarzałym w tych powieściach, jakimś takim anachronicznym”, a jednak to właśnie ta powieść została przez Państwa wybrana – powtórzył.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich, której podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

3 września w ponad dwu tysiącach miejsc w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Ciechanowiec po raz kolejny włączył się do tej akcji. W ciągu dwóch godzin około 80 osób przyłączyło się do czytania, wśród nich był Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Tadeusz Kryński, pracownicy ciechanowieckich instytucji kultury i szkół, nauczyciele, uczniowie oraz przechodnie.

Organizatorem Narodowego Czytania w Ciechanowcu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl