buy medication online
 
Wakacyjny wyjazd seniorów Drukuj
05.09.2016.

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu także w wakacje podejmuje działania by realizować statutowe cele. Integrując środowisko seniorów, kultywując tradycje, historię i dziedzictwo kultury polskiej, UTW zorganizował dla członków stowarzyszenia i seniorów niezrzeszonych dwudniowy wyjazd na Warmię i Mazury. 

Wakacyjny wyjazd seniorów

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu


Uczestnicy wycieczki podziwiali krajobrazy pełne zieleni i jezior oraz poznawali historię tej części kraju. Na początek zwiedzili wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Zamek był siedzibą administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej, a najsławniejszym administratorem był Mikołaj Kopernik.

Po drodze do kwatery głównej Hitlera "Wilczy Szaniec" koło Gierłoży, seniorzy odwiedzili Sanktuaria Maryjne w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce. Gietrzwałd zasłynął w roku 1877, kiedy to na przykościelnym klonie Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom i przemawiała do nich w zakazanym wówczas w Prusach języku polskim, co wpłynęło na wzmocnienie ruchu polskiego na Warmii. Natomiast początki kultu Matki Boskiej w Świętej Lipce sięgają XIV w., kiedy to więziony w lochach kętrzyńskiego kościoła skazaniec wyrzeźbił w drewnie figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Gdy po wykonaniu rzeźby został uwolniony, a figurkę zawiesił na lipie przy drodze z Kętrzyna do Reszla, rzeźba zasłynęła cudami. 

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW


Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl