buy medication online
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
11.08.2016.

XI Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" zaoferował widzom barwne widowisko prezentujące folklor krajów Ameryki, Azji i Europy.
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. Z. Poniatowski MPI


Goszczący w Ciechanowcu uczestnicy festiwalu rano zwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka, a po południu kolorowym korowodem przeszli przez miasto na plac Jana Pawła II, gdzie usytuowana była festiwalowa scena.

Wśród licznie zgromadzonej widowni byli marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, delegacje miast partnerskich Ciechanowca na czele z merem Saint-Germain-lès-Corbeil Yannem Pételem i burmistrzem Rosbach vor der Höhe Thomasem Alberem.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: "Jonce Hristovski" ze Skopje w Macedonii, "Javornicek" z Brna w Czechach, "Taipei Folk Orchestra" z Taipei na Tajwanie, "Bailey Mountain Cloggers" z Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki, "Folk Group Vardzia" z Tbilisi w Gruzji, "Gero Axular Dantza Taldea" z Kraju Basków, Folk Group "Radist” z Vinnitsy na Ukrainie i Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie" z Bydgoszczy. Jako gość specjalny wystąpiła Orkiestra Dęta, działająca przy parafii ewangelickiej w Rosbach.

Wszystkie zespoły otrzymały od burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko wydawnictwa i gadżety promujące Ciechanowiec i Podlasie.

Organizatorami XI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” byli: Bielski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki" z Brańska, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Białostockie Muzeum Wsi w Jurowcach.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl