buy medication online
 
Krew łączy nas wszystkich Drukuj
17.06.2016.

14 czerwca, w Światowym Dniu Krwiodawcy do Mobilnego Punktu Poboru Krwi w Ciechanowcu przyszły 34 osoby gotowe do oddania własnej krwi - niezastapionego leku ratującego życie. 

Krew łączy nas wszystkich

fot. O. R. Tomaszewska MPI


Ustanowiony 14 czerwca 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Międzynarodową Federację Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), Międzynarodową Federację Organizacji Krwiodawców oraz Międzynarodowe Towarzystwo Transfuzjologiczne, Światowy Dzień Krwiodawcy, jest okazją do podziękowania oddającym bezpłatnie krew honorowym krwiodawcom.

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Krew łączy nas wszystkich”, które miało podkreślić aspekt „dzielenia się” i „więzów” łączących krwiodawców i pacjentów. Kampania miała też na celu podziękowanie krwiodawcom za ratujący życie dar krwi i zwiększenie świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych. .

W Ciechanowcu do ambulansu przyszły 34 osoby gotowe do oddania własnej krwi. Zakwalifikowano 32 dawców, którzy oddali prawie 14,5 litra krwi. Niektórzy oddali krew po raz pierwszy, inni po raz kolejny. Jednak bez względu na częstotliwość wszystkim należą się podziękowania - pamiętajmy, że dziennie potrzeba krwi od prawie 10 tysięcy dawców, czyli tylu ilu jest mieszkańców naszej gminy.

Wszyscy, którzy nie mogli oddać krwi w czasie pobytu ambulansu w Ciechanowcu lub chcą zostać dawcą szpiku mogą to zrobić w:

Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23
tel. 85 744 70 02; 85 745 63 01
w godzinach 7.00-14.30,
a środy 7.00-17.30
lub w Oddziałach RCKiK w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.


Krew łączy nas wszystkich

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl