buy medication online
 
Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016 Drukuj
27.04.2016.

W Ober-Rosbach (Rosbach vor der Höhe), mieście partnerskim Ciechanowca został rozegrany po raz piąty międzynarodowy turniej piłki nożnej zawodników z rocznika 2006 – U 10. 

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Celem turnieju jest pobudzenie sportowej aktywności wśród dzieci, budowanie międzynarodowego dialogu, wymiana doświadczeń między uczestnikami,  a co najważniejsze udana zabawa.

W ramach partnerstwa miast do udziału w turnieju została zaproszona nowo powołana drużyna piłkarska złożona z uczniów drugiej i trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Drużyna trenuje od niedawna, od marca tego roku odbywają się dwa półtoragodzinne treningi tygodniowo. Do Rosbach wyjechała 11-osobowa ekipa piłkarzy, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, opiekunowie Andrzej Włodarczyk i Sławomir Pietrzykowski oraz pomoc medyczna Wioletta Wysocka.

Oprócz stałych składów z Niemiec i młodych piłkarzy z Polski, w tym roku do udziału w turnieju przystąpiły także drużyny ze Skandynawii i Finlandii. Łącznie do walki stanęło 40 drużyn, w tym drużyna z Ciechanowca. Pozostałych 39 zespołów, to reprezentanci szkół piłkarskich i bundesligowych drużyn m.in.: FSV Mainz, Hertha BSC Berlin, FC St. Pauli, Fortuna Düsseldorf, VfL Wolfsburg, RB Leibzig, 1.FC Nürnberg.

W rozgrywkach z zespołami mającymi po swojej stronie zarówno duże doświadczenie, jak i wiele godzin odbytych treningów ciechanowieccy piłkarze wywalczyli 16 miejsce w grupie srebrnej.

Duże uznanie należy się organizatorom turnieju. Turniej został zorganizowany w sposób rewelacyjny – powiedział Sławomir Pietrzykowski, opiekun wycieczki. W sobotę odbyło się 80 spotkań, na 4 boiskach. Mecze rozgrywane były zgodnie z programem bez żadnych opóźnień – dodał. W czasie wolnym na uczestników turnieju czekało wiele atrakcji.

Partnerstwo Ciechanowca z Rosbach vor der Höhe
Współpraca Ciechanowca z niemieckim miastem została zapoczątkowana w 1989 roku. Wkrótce potem do Rosbach wyjechała grupa licealistów aby poznać historię i kulturę miasta. W dniach od 27 kwietnia do 2 maja 1995 roku w Rossbach gościli przedstawiciele ciechanowieckiego samorządu. W czasie tego pobytu został podpisany Akt o partnerstwie miast.  W traktacie rewizyty, którą przedstawiciele miasta Rosbach złożyli w Ciechanowcu 2 września 1995 roku, została podpisana szczegółowa Umowa o współpracy pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach vor der Höhe.

W czerwcu 2015 roku w trakcie obchodów „25-lecia ciechanowieckiej samorządności” zostało odnowione porozumienie pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach vor der Höhe.


Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

Turniej piłki nożnej Rosbacher Cup 2016

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl