buy medication online
 
Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
24.03.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został jubileuszowy X Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Organizowany od 2007 roku turniej jest jednym z największych w Polsce, w tym roku do rywalizacji stanęło 110 zawodników i zawodniczek.
 
Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. A. Kieliszek MPI


Na starcie stanęło 40 pań reprezentujących dwie federacje szachowe i 70 panów, wśród których było 16 zawodników z rankingiem FIDE. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo). Sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Nagrody przyznawane były w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 13 lat, do 16 lat oraz seniorów, osobno wśród kobiet i mężczyzn.

W kategorii wiekowej I (seniorów) zwyciężyli Magdalena Jóźwiak (ZSOiZ w Ciechanowcu) i Cezary Borowy (Małkinia Górna); w kategorii II (16) Paulina Golwiej (Sarnaki) i Jakub Niczyporuk (Biała Podlaska); w kategorii III (13) Eliza Mroczkowska (SP 5 Łomża) i Adrian Budzisz (MDK Białystok); w kategorii IV (10) Adrianna Staniewicz (Wasilków) i Karol Krahel (MDK Białystok).

Puchar Burmistrza Ciechanowca wśród kobiet zdobyła Eliza Mroczkowska (SP 5 Łomża) a wśród mężczyzn Cezary Borowy (Małkinia Górna). Nagrody i statuetki otrzymali zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Wręczono także pamiątkowe puchary najmłodszej uczestniczce i najmłodszemu uczestnikowi turnieju.

Oprócz wyłonienia zwycięzców, organizatorom ciechanowieckich zawodów zależy na rozwijaniu umiejętności oraz popularyzacji sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Burmistrz Ciechanowca docenił ich dziesięcioletnie starania i wręczył pamiątkowe statuetki Małgorzacie Bekier, Mirosławie Chojnowskiej i Sławomirowi Sobocińskiemu.

Sławomir Sobociński dziękując burmistrzowi powiedział: Zwiększająca się z roku na rok liczba uczestników Turnieju Szachowego im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca, jest dowodem, że szachy odradzają się. Tu w Ciechanowcu czuć prawdziwość słów, które są mottem Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) - Jesteśmy jedną rodziną (łac. Gens una sumus).

Zainteresowani mogą poznać wszystkie informacje na temat zawodników, kojarzenia par i wyników turnieju na stronie www.chessarbiter.com .


Czesław Burdziuk (1945-2006)
- nauczyciel WF, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami - uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl