buy medication online
 
Koncert "Zimowe wieczory z kolędą" Drukuj
29.01.2016.
 
Do kilkuletniej już tradycji Społecznej Szkoły Muzycznej działającej w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu należą koncerty uczniów szkoły. W tym roku w nastrojowej, świątecznej scenerii uczniowie i absolwenci wystąpili w programie „Zimowe wieczory z kolędą”.
 
Koncert „Zimowe wieczory z kolędą”

fot. P. Filiński COKiS

„Zimowe wieczory z kolędą” - bo tak zatytułowaliśmy to spotkanie będzie okazją do refleksji na temat wielowiekowej tradycji kolędowania w naszym kraju… i na świecie - powiedzieli prowadzący koncert Julia Sabak i Rafał Kuczabo. Boże Narodzenie jest nie tylko wielkim świętem kościelnym. Jest przede wszystkim najbardziej zacisznym świętem domowego ogniska i rodziny. Muzyka zawsze była nieodłącznym elementem wszelkich obrządków i uroczystości. Wśród zwykłych radości - choinki, wigilijnych potraw i prezentów - uroczystość wigilijna wyróżnia się śpiewem ku czci Dzieciątka Bożego i jest to śpiew specjalnych pieśni - zwanych kolędami - dodali.

W koncercie „Zimowe wieczory z kolędą” wzięli udział: Mateusz Kawalec, Julia Tenderenda, Kamila Wojtkowska, Stanisław Panas, Dominik Kierski, Zuzanna Niemyjska, Kacper Klepacki, Julia Sudorowska i Oliwia Dudek, Julia Sylwestrzuk, Julia Krzyżanowska, Seweryn Lipski, Agnieszka Akonom, Amelia Czarnecka, Sylwia Moczulska, Natalia Ziółkowska, Mateusz Maksimczuk oraz w duetach: Adam Olszewski i Michał Dadura, Oliwia Dudek i Seweryn Lipski, Amelia Czarnecka i Karolina Czarnecka, Karolina Czarnecka i Natalia Ziółkowska, Marta Pełszyk i Urszula Pełszyk, a w tercecie Oliwia Dudek, Sara Majewska i Julia Rusiniak.   

Wystąpiła też działająca przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego.

Zgodnie z zapowiedzią konferansjerów, sam koncert, jak i jego nietypowa fabuła pozostawiła na widzach niezapomniane wrażenia. Scenariusz koncertu opracował nauczyciel Społecznej Szkoły Muzycznej w Ciechanowcu Jacek Dudek.
 

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl