Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.
W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny ma już ponad tysiąc podmiotów z różnych branż, m.in. spożywczej, odzieżowej, księgarskiej, paliwowej i energetycznej. Bardzo ważnym aspektem jest pozyskiwanie nowych podmiotów, działających najbliżej miejsca zamieszkania członków rodzin wielodzietnych.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że od 9 listopada 2015 r. podmiot zainteresowany przystąpieniem do Karty Dużej Rodziny może wypełnić wstępny formularz w postaci e-deklaracji na stronie: www.rodzina.gov.pl, który w zależności od zasięgu oferowanych uprawnień zostanie skierowany do rozpatrzenia do Wojewody Podlaskiego lub Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Po uzgodnieniu indywidualnych warunków i zaakceptowaniu ulg, proponowanych członkom rodzin wielodzietnych, zostanie podpisana umowa o współpracy, a partner zyska:
- wzrost rozpoznawalności dzięki umieszczeniu jego danych na wykazie podmiotów oferujących zniżki rodzinom wielodzietnym oraz umożliwienie posługiwania się wizerunkiem: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach reklamowych i promocyjnych,
- możliwość wsparcia rodzin wielodzietnych i prowadzenie polityki odpowiedzialności społecznej biznesu,
- zaufanie klientów, a tym samym większe zyski.
Informator:
Jak zostać Partnerem Karty Dużej Rodziny (pdf)