buy medication online
 
50 lat na wspólnej drodze życia Drukuj
22.10.2015.

Minęło 50 lat od czasu, kiedy ślubowali sobie miłość i wierność. Przez te wszystkie lata razem dzielili się radościami i smutkami, planami i marzeniami. Za to ile dali z siebie i dla siebie zostali wyróżnieni nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

50 lat na wspólnej drodze życia

fot. Z. Poniatowski MPI


Jubileuszowe „Złote Gody” przygotowane przez Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego ks. kan. Tadeusza Kryńskiego, proboszcza Parafii pw. Św. Doroty w Winnej-Poświętnej ks. Bohdana Sawickiego, proboszcza Parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Pobikrach ks. Bogusława Wasilewskiego oraz ks. Józefa Barańczuka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Barbary Niewiarowskiej, udekorował medalami 17 par małżeńskich z terenu Gminy Ciechanowiec. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Święcki.

„Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali: Janina i Jan Barszczewscy z Koców-Piskuł, Cecylia i Edward Grabarzowie z Kosiork, Alina Jadwiga i Roman Kacprzukowie z Ciechanowca, Helena i Andrzej Antoni Kołtkowie z Pobikier, Kazimiera i Janusz Mikołaj Kotkowiczowie z Ciechanowca, Danuta i Mieczysław Krawczykowie z Kozarzy, Helena i Marian Lebiedzcy z Ciechanowca, Irena i Jan Łempiccy z Łempic, Alina Janina i Tadeusz Masłowscy z Ciechanowca, Zofia i Kazimierz Lucjan Niemyjscy z Koców-Piskuł, Helena Józefa i Stanisław Niemyjscy z Łempic, Anna i Janusz Niewiarowscy z Ciechanowca, Czesława i Jan Nowakowie z Ciechanowca, Maria i Tadeusz Pełszykowie z Zadobrza, Cecylia i Tadeusz Samonisowie z Ciechanowca, Janina Elżbieta i Tadeusz Ponichterowie z Nowodworów oraz Kazimiera i Franciszek Świderscy z Ciechanowca.

Jubilaci odebrali wiele gratulacji, życzeń i podziękowań od dzieci, wnuków, prawnuków i znajomych, którzy uczestniczyli w uroczystości. W części artystycznej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu pod kierunkiem Marianny Gołębiewskiej, Mateusz Kawalec zaśpiewał a Arkadiusz Kawalec zagrał na akordeonie. Wiersz „Jak ja się dziś czuję” w imieniu jubilatów zaprezentowała Alina Masłowska. Czas w trakcie „słodkiego poczęstunku” wypełniła kapela „Kłosy”.

Jaka jest recepta na długoletnie pożycie? Można chyba zacytować Marię Czubaszek, która w książce „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” powiedziała: ...przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać. I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl