buy medication online
 
Nowe drogi w ramach "schetynówek" Drukuj
07.10.2015.

Od kwietnia trwają prace związane z realizacją projektu „Integracja dróg gminnych z siecią dróg wojewódzkich i powiatowych w Gminie Ciechanowiec”, który w 50% współfinansowany jest z Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. W pozostałej części inwestycja pokryta zostanie po połowie z budżetu Gminy Ciechanowiec oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

fot. A. Kieliszek MPI


Obecnie przebudowywane są ulice Mogilna, Polna i Ralkowa, które zyskają nową nawierzchnię i chodniki. Dodatkowo dwie ostatnie z tych ulic będą miały wykonaną kanalizację deszczową.

W ramach projektu przebudowane zostały ulice Szeroka i Sienkiewicza oraz droga gminna we wsi Kułaki. Ostatnim etapem będzie modernizacja drogi we wsi Nowodwory, gdzie wykonane będą m.in. nowe przepusty drogowe, nawierzchnia ulicy oraz umocnienie brukiem skarp przekopów i nasypów.

Wartość całej inwestycji, po przeprowadzeniu zamówienia publicznego, wyniosła 3 509 049,37 zł, z czego: Kułaki 357 986,26 zł, Nowodwory 713 602,60 zł, ulice Szeroka i Sienkiewicza 688 736,30 zł, Mogilna, Polna i Ralkowa 1 748 724,21 zł.

Projekt realizuje Oddział  Drogowy UNIBEP S.A. w Łomży. Prace mają zakończyć się do 28 listopada 2015 roku.

„Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” jest formą pomocy samorządom w rozwiązywaniu problemów z infrastrukturą drogową. Celem programu jest rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej - powiatowej i gminnej. W ramach Programu samorządy otrzymują pomoc od rządu w wysokości 50% kosztów związanych z przebudową, budową oraz remontem dróg.

 
Nowe drogi w ramach „schetynówek”

Nowe drogi w ramach „schetynówek” 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl