buy medication online
 
XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru Drukuj
21.09.2015.

Uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu wzięli udział w XV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który odbył się w Białymstoku pod hasłem "Koniec wojny, 1945-1989 nowe zniewolenie". 
 
XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


Kilka tysięcy osób przemaszerowało ulicami Białegostoku spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, obok którego znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Za swój najważniejszy obowiązek Sybiracy uważają przekazywanie prawdy historycznej młodym - podkreślił w swoim wystąpieniu prezes Związku Sybiraków Tadeusz Chwiedź zwracając się do młodzieży będącej najliczniejszą grupą wśród maszerujących. W marszu upamiętniającym historię wywózek na Wschód wzięli również udział działacze Związku Sybiraków, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych  oraz “Wspólnoty Wnuków Sybiraków”, a także działacze Polonii m.in. z Litwy, Łotwy, Białorusi, Estonii i Ukrainy.

W ramach obchodów, w dolnej części kościoła pw. Ducha Św. w Białymstoku, otwarte zostały dwie wystawy: „Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru - To już 15 lat” przygotowana przez Muzeum Wojska w Białymstoku oraz „Nowe zniewolenie” przygotowana przez Białostocki Oddział IPN.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl