buy medication online
 
XV Podlaskie Święto Chleba Drukuj
26.08.2015.


Organizowane przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu XV Podlaskie Święto Chleba przeniosło zwiedzających w zapomniany świat tradycyjnych obrzędów żniwnych i ginących umiejętności, takich jak żęcie sierpem, koszenie kosą, wiązanie snopków, młócenie zboża. I oczarowało... tańcami i muzyką ludową w wykonaniu zespołów i kapel z Podlasia, Mazowsza i Kaszub.

XV Podlaskie Święto Chleba

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Główny bohater imprezy - chleb - oferowany był przez 25 firm piekarniczych, więc niezależnie od tego, jaki lubimy, każdy można było kupić - pszenny, żytni, biały lub ciemny, z kminkiem lub na liściach chrzanu, z makiem, dynią, słonecznikiem, żurawiną, rodzynkami lub śliwkami. Można było także obserwować pokaz wypieku chleba: od przygotowania produktów, po wyciągnięcie z polowego pieca chlebowego świeżych pachnących bochenków.

W konkursie na wykonanie równianki udział wzięło 236 osób, które stworzyły własny bukiet z ziół, kwiatów, kłosów zbóż, lnu, konopi oraz różnych warzyw i owoców. Ponad 200 twórców ludowych: wikliniarzy, kowali, garncarzy, koronczarek oferowało swoje wyroby, a kilkadziesiąt stoisk z jadłem regionalnym kusiło smakiem podlaskich przysmaków - jałowcowego piwa, syconych miodów, sera korycińskiego i tatarskich pierekaczewników.

Jak zawsze w trakcie imprezy odbyła się parada zabytkowych ciągników i lokomobil z największej w Polsce kolekcji, obrzęd święcenia zwierząt gospodarskich i pokaz żniwny zakończony orszakiem żniwnym z wieńcem i chlebem dożynkowym. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły tańce i muzyka ludowa, a wieczorem na scenie amfiteatru koncert gwiazdy wieczoru zespołu "Enej".


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl