buy medication online
 
Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu Drukuj
26.08.2015.

Przy kaplicy pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, na Osiedlu nr 1 powstaje plac zabaw. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas festynu, który odbył się w czerwcu tego roku.

 
Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

Całość inwestycji ma wynieść 55 tys. złotych. Na razie zakupiony i zamontowany został pierwszy certyfikowany element placu zabaw, który kosztował 11360 złotych. Ponad 8 tysięcy udało się zebrać podczas czerwcowego festynu, a pozostałe brakujące środki pochodzą z wpłat mieszkańców Ciechanowca oraz od lokalnych firm.

Teren pod budowę udostępniła parafia pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, która zaprasza do korzystania z placu zabaw wszystkie chętne dzieci i ich rodziców. Najmłodsi mieszkańcy osiedla już przetestowali nowy zestaw. „Dla dzieci jest to niewątpliwie atrakcja. My rodzice też jesteśmy zadowoleni, że nie musimy iść dwa kilometry na plac zabaw, który znajduje się po drugiej stronie rzeki” - powiedziała mieszkanka Osiedla nr 1.

Parafia wraz z mieszkańcami nadal szuka źródeł dofinansowania pozostałych elementów placu. W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, odbędzie się Piknik „Zakończenie wakacji”, podczas którego zbierane będą brakujące fundusze. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, i tak jak w czerwcu będzie można odwiedzić stoiska z pysznymi ciastami, mrożoną kawą, napojami, a nawet koktajlami mlecznymi, zjeść kiszkę ziemniaczaną, kaszankę, bigos, kiełbaski z rożna i inne smakowitości, a także zakupić wyroby rękodzieła i wziąć udział w  konkursach.

Przewidziane są atrakcje dla młodszych i starszych uczestników imprezy, w tym potańcówka na świeżym powietrzu. Oprawę muzyczną zapewni Krzysztof Koc z zespołem. Dodatkową atrakcją będzie występ Ciechanowieckiej Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą Sławomira Leszczyńskiego.

Organizator zbiórki ks. Andrzej Polakowski, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, informuje wszystkich zainteresowanych wsparciem budowy placu zabaw, że specjalnie na ten cel parafia utworzyła subkonto – nr rachunku bankowego: 14 8749 0006 0004 0370 2000 0040.

Wizualizacja placu zabaw

 

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl