buy medication online
 
X Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
07.08.2015.

Po raz dziesiąty w Ciechanowcu gościły zespoły folklorystyczne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”.

X Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. A. Kieliszek MPI


Festiwal corocznie odbywa się w kilku miejscowościach Podlasia: Bielsku Podlaskim, Boćkach, Brańsku, Ciechanowcu, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów i krajów, a przy okazji promowanie folkloru Podlasia.

Na scenie w parku na placu Jana Pawła II w Ciechanowcu wystąpiły zespoły: Zespół Tańców Narodowych ,,Ciechanowiec” z Ciechanowca, Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Artistic Ensemble “Kaltersia” z Albanii, Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica" z Dąbrowicy koło Lublina, Folk Dance Ensemble "Orlyonok" z Ukrainy, Dancing Group Of Chalkidona MONOLOFOS z Grecji, Folk Dance Group „Srem” z Serbii, Folk Group ,,Multicolor” z Peru oraz Academic Artistic Ensemble ,,Technik” ze Słowacji.

Wszystkie zespoły otrzymały od burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko wydawnictwa i gadżety promujące Podlasie i Ciechanowiec.
 
Organizatorami X Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” byli: Bielski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie i Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl