buy medication online
 
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Artura Więzowskiego Drukuj
21.05.2015.

 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Artura Więzowskiego

    fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Postanowieniem Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i propagowania sportów walki, za osiągnięcia w działalności szkoleniowej został odznaczony mieszkaniec Ciechanowca Artur Więzowski. Odznaczenie wręczyli Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Artur Więzowski (ur. 27 listopada 1963 roku) jest wychowawcą medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzów Polski, Pucharu Polski i medalistów Międzynarodowych Turniejów Karate.

Jego osiągnięcia były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Dwukrotnie nominowany na osobowość sportową roku w kategorii „Lider upowszechniania kultury fizycznej na Podlasiu” (1997, 1998). Został dwukrotnie odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” (srebrną i złotą). Za wybitny wkład w rozwój kultury fizycznej na bazie karate otrzymał w 2003 roku od Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrny Krzyż Zasługi, a w 2011 r. Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  W 2004 roku nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego dla „Najlepszego Trener roku 2004 Województwa Podlaskiego”. W 2005 roku „Złotego Żubra” - doroczną nagrodę Burmistrza Zambrowa, w kategorii Upowszechniania Kultury Fizycznej. W 2011 roku odznaczony przez Marszałka Województwa Honorową Odznaką „Zasłużony dla Województwa Podlaskiego”. Odznaczony Krzyżem Koronnym 2012 i Litewskim odznaczeniem Medal of Merit, a w 2012 roku uhonorowany przez Burmistrza Ciechanowca tytułem Trener Roku.

Zajmował stanowisko szefa szkolenia Europy Wschodniej w Oyama Karate, do 2006 roku był szkoleniowcem i egzaminatorem Białoruskiej Organizacji Oyama Karate, w 2007 roku w imieniu Shigeru Oyamy 10 Dan weryfikował stopnie mistrzowskie Dan w Rosji w Sankt Petersburgu, współtworzył Litewską Organizację Oyama Karate, był  sędzią  centralnym OIKF do 2010 roku, był również egzaminatorem regionalnym PFOK, do 2008 roku był dyrektorem programowym do spraw promocji IKF. Od 2008 roku był szefem szkolenia Polskiej Organizacji Kyokushin Budokai. W 2011 roku założył Polską Federację Instytut Budokai Karate będącą członkiem International Budo Kai z siedzibą w Hadze.

Shihan Artur Więzowski posiada stopnie mistrzowskie: 8 dan Ju Jutsu, 6 dan Kyokushin i 3dan Oyama Karate. W 1995 roku utworzył i jest obecnie prezesem Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, który działa na terenie Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Nowych Piekut, Siemiatycz, Szumowa i Zambrowa.

Posiada uprawnienia instruktora Oyama Karate, trenera II klasy w sporcie Ju Jitsu, jest sędzią krajowym i głównym egzaminatorem Polskiej Federacji IBK.


Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Artura Więzowskiego

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Artura Więzowskiego

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl