buy medication online
 
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja Drukuj
05.05.2015.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791, a jako Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowiono je w 1919 oraz ponownie w 1990 roku i od tego momentu jest uroczyście obchodzone w całej Polsce.

Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja

fot. Z. Poniatowski MPI


Ciechanowieckie obchody święta zaczęły się akademią słowno-muzyczną uczniów klas III Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu pod kierownictwem wychowawczyń pani Doroty Koc i pani Doroty Mirkowicz. Następnie w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował ksiądz dziekan Tadeusz Kryński.

Nasze najpiękniejsze, najsłoneczniejsze i najbardziej rozkwiecone święto narodowe zbiera nas kolejny raz pod pomnikiem naszego najnowszego świętego - Jana Pawła II. W tym roku obchodzimy już 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mimo, że od tamtej pory narodziło się już 11 nowych pokoleń Polaków, mimo że od ponad stu lat nie ma już żywych świadków tamtych wydarzeń, to waga tego co się na sejmie w Warszawie wydarzyło w roku 1791 wycisnęła swoje niezatarte piętno na historii Polski i każe nam co roku wracać pamięcią do wydarzeń związanych z samym jej ustanowieniem jak też tych , które je poprzedziły oraz z niego później wynikły. Wszystkie one razem dostarczają nam wiele analogii do wydarzeń współczesnych... - powiedział burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele samorządowych władz powiatowych i gminnych, instytucji, stowarzyszeń i zakładów pracy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja w Ciechanowcu uświetniły swoim pokazem mażoretki oraz Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl