buy medication online
 
Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka Drukuj
30.03.2015.

 W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został IX Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Organizowany od 2007 roku turniej jest jednym z największych w Polsce, w tym roku do rywalizacji stanęło 107 zawodników i zawodniczek.
 
Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka

fot. Z. Poniatowski MPI


Wśród startujących 68 panów było 11 zawodników z rankingiem FIDE, a wśród 39 pań 3 były klasyfikowane w rankingu FIDE. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), a sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Chojnowska (KSz Maraton Łomża), która zdobyła 6,5 pkt, druga była Malwina Szewczyk (MUKS ŁASz Leonardo Łomża) - 6 pkt, a trzecia Paulina Golwiej (Sarnaki) - 5,5 pkt. Najlepsza wśród ciechanowiecczanek Sylwia Bekier zdobyła 5 pkt i zakończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został zdobywca 6,5 pkt Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża), drugi był Sławomir Ołowski (Ołowskie) - 6 pkt, a trzeci, z tą sama liczbą punktów, Tomasz Ołowski (Ołowskie). Najlepszym z reprezentantów Ciechanowca okazał się Patryk Wrzosek, który zajął 13 miejsce. Partyk Wrzosek zdobył 5 pkt, tak jak 7 innych zawodników i zgodnie z regulaminem o kolejności w turnieju zdecydował inny sposób obliczeń, tzw. średni Buchholz.

Puchar Burmistrza Ciechanowca zdobył Mateusz Janowicz (KSz Maraton Łomża).

Więcej informacji o turnieju na stronie www.chessarbiter.com.

Czesław Burdziuk (1945-2006) - nauczyciel WF, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami - uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl