buy medication online
 
Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu Drukuj
23.02.2015.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu rozpoczął II rok edukacji. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu z udziałem członków i sympatyków stowarzyszenia.

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu


Prezes Stowarzyszenia UTW Zofia Januszkiewicz-Diakowska otwierając spotkanie poinformowała o zadaniach realizowanych w minionym roku oraz o zaangażowaniu członków w I roku edukacji.

W 2014 roku Stowarzyszenie zrealizowało pięć projektów, cztery dofinansowane były przez Burmistrza Ciechanowca i jeden z Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Tutor.

Pierwszy z nich z zakresu spraw obywatelskich to projekt „Warsztaty Wiedza dla każdego”. Miał on na celu wzbogacenie wiedzy seniorów w ramach przeprowadzonych wykładów z zakresu kodeksu cywilnego i administracyjnego, psychologii, logopedii, dietetyki i zdrowia.

W ramach dwóch kolejnych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i turystyki „W zdrowym ciele zdrowy duch” i „Kształtowanie zdrowego stylu życia w każdym wieku”, odbyły się zajęcia turystyczno-ruchowe i zajęcia sportowo-rekreacyjne, szkolenie o bezpieczeństwie nad wodą, spotkania w formie wykładów z lekarzem rodzinnym i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ramach realizacji zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Zameczek” zrealizowano projekt „Sztuka wzbogaca młodych i seniorów”, gdzie efektem pracy były powstałe stroiki i palmy wielkanocne oraz spektakl „Baśń o władcy torfowisk”. Za wykonaną palmę wielkanocną w ramach konkursu organizowanego przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu członkowie Stowarzyszenia otrzymali wyróżnienie, którym była lekcja edukacyjna o pracy pszczół i roślinach miododajnych.

Zrealizowany projekt „Powróćmy do minionych lat”, w ramach programu Działaj Lokalnie VIII, miał na celu integrację seniorów i udział w warsztatach w zakresie przygotowywania przetworów zimowych, nalewek i pieczenia chleba. Drugim etapem projektu był wyjazd do Warszawy oraz zwiedzanie Wilanowa, siedziby Sejmu RP i Starego Miasta oraz spektakl „Skrzypek na dachu” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

W ramach działalności członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się z prof. Ireną Maryniakową - Honorowym Obywatelem Ciechanowca, która zaszczyciła swoją obecnością UTW i wzbogaciła wiedzę w ramach wykładu o „Starowiercach w Polsce”. Członkowie Stowarzyszenia wzięli też udział w Biegu Papieskim organizowanym w Ciechanowcu oraz w Marszu Nordic Walking, który odbył się z inicjatywy UTW w Wysokiem Mazowieckiem i zgromadził członków innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa podlaskiego. Ponadto delegacja UTW wzięła udział w uroczystości 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem i inauguracji VI roku edukacji. Grupa 15 członków UTW uczestniczyła w kursie języka angielskiego prowadzonym przez Mirosława Reczko na zasadzie wolontariatu.

W rozpoczętym II roku edukacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu udział bierze 31 członków. Wykłady odbywają się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

                                      

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

Inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl