buy medication online
 
Języki obce naszym paszportem na świat Drukuj
30.01.2015.

 

Ostatni dzień semestru był w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu dniem różniącym się od pozostałych. Ten szczególny dzień podsumowywał pracę grupy młodzieży i nauczycieli z Koła Języków Obcych nad projektem „Języki obce naszym paszportem na świat” finansowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Tutor.

Projekt realizowany od października 2014 r. miał na celu zainteresowanie młodego pokolenia językami obcymi, uświadomienie młodzieży ogromnej wagi znajomości języków obcych na współczesnym rynku pracy oraz wyrównanie szans dzieci i młodzieży z małych miejscowości na lepszą przyszłość, przez znajomość języków obcych. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach Koła Języków Obcych. Dzięki zakupionemu sprzętowi multimedialnemu możliwe było prowadzenie atrakcyjnych zajęć poprzez projekcje obcojęzycznych filmów fabularnych i edukacyjnych oraz piosenek, dzięki którym nauczyli się współczesnego języka, wyrażeń stosowanych w codziennych rozmowach. Uczestnicy projektu nawiązali kontakt z młodzieżą z całego świata na portalach społecznościowych. W ramach zajęć koła odbyły się zajęcia muzealne w języku angielskim w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Kolejnym przedsięwzięciem było ogłoszenie konkursu fotograficznego „Europa w obiektywie”, najlepsze prace można obejrzeć na wystawie w auli gimnazjum. Wielu chętnych uczniów sprawdziło swoją wiedzę z języka angielskiego i francuskiego w szkolnym konkursie językowym.

23 stycznia cała szkoła oraz uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Ciechanowiec, zaproszeni na tę uroczystość, świętowali Dzień Języków Obcych. Młodzież zebrana w auli gimnazjum w czasie świetnej zabawy, miała okazję przekonać się, jak pożyteczna jest znajomość języków obcych, oraz że ich zgłębianie może być przyjemnym sposobem spędzania czasu wolnego. Publiczność podziwiała występy wokalne i skecze w języku francuskim, angielskim oraz niemieckim. Przedstawiono również prezentację dotyczącą sposobów uczenia się języków w multimediach oraz film nagrany przez uczniów gimnazjum na terenie naszej szkoły, sprawdzający poziom znajomości języków wśród uczniów. Szczególną atrakcją okazała się ciekawa prezentacja znajomości języka migowego w wykonaniu grupy dziewcząt z klasy pierwszej. Na koniec publiczność miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zabawnych konkurencjach.

Do końca dnia gimnazjaliści wzięli udział w niecodziennych lekcjach, na których oglądali przygotowane przez koleżanki prezentacje multimedialne dotyczące kultury krajów anglojęzycznych i krajów frankofonii oraz filmy w języku angielskim. Ponadto uczyli się języka francuskiego, niemieckiego oraz angielskiego grając w gry językowe online. Przechadzając się korytarzami każdy mógł poszerzyć swoją znajomość języków obcych o przysłowia, które w wersji angielskiej, francuskiej oraz niemieckiej ozdabiały każdy zakątek szkoły, jak również dowiedzieć się wiele o kulturze krajów anglojęzycznych oraz krajów frankofonii, podziwiając piękne, kolorowe plakaty wykonane własnoręcznie przez uczniów.


                                      
                                     Koło Języków Obcych
 

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

Języki obce naszym paszportem na świat

fot. Koło Języków Obcych

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl