buy medication online
 
Podziel się kroplą życia Drukuj
22.01.2015.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji. Dziennie potrzeba krwi od około 10 tysięcy dawców. Dlatego tak ważna jest każda „kropla” krwi.

Wampiriada w ZSOiZ w Ciechanowcu

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Do akcji honorowego krwiodawstwa stanęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Do donacji zakwalifikowano 31 osób chętnych do oddania tego bezcennego leku.

W tym roku szkolnym jest to druga tego typu akcja. Tym razem odbywała się w mobilnym punkcie poboru krwi, w nowoczesnym ambulansie, gdzie pobieranie krwi i jej oddawanie jest wygodne, sprawne i bezpieczne. Krew pobierała ekipa z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska Podlaskiego. Koordynatorem akcji był nauczyciel chemii i fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu Wojciech Cieszkowski.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który ukończył 18 lat, a nie przekroczył 65 lat. Ważna jest też waga, musi być ona wyższa niż 50 kg. By oddać krew, należy mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem. Przede wszystkim ważny jest tutaj nr PESEL.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl