buy medication online
 
Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca Drukuj
08.01.2015.


W święto Objawienia Pańskiego, nazywane powszechnie świętem Trzech Króli, wielobarwny orszak przeszedł przez miasto do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w mszy świętej.

Orszak Trzech Króli po raz trzeci na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Już po raz trzeci Ciechanowiec znalazł się wśród licznych miast w Polsce i na świecie, które zorganizowały przemarsz Orszaku Trzech Króli. W ciechanowieckim marszu wzięły udział dzieci, uczniowie i nauczyciele z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych kontynentów, liczni mieszkańcy, przedstawiciele Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego w Ciechanowcu oraz pan Edward Tymiński z rydwanem.

Po mszy, na placu Ks. K. Kluka, każda ze szkół zaprezentowała własny program artystyczny, wystąpili kolędnicy z Pobikier i śpiewano wspólnie kolędy. Rozstrzygnięty został też konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrody ufundowali Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

Nagrody zdobyli: wśród przedszkolaków Karolina Godlewska i  Antoni Paweluk, wśród dzieci ze szkół podstawowych Paweł Prokopiak z Radziszewa, Błażej Radziszewski z Łempic, Patrycja Bogucka, Dawid Chicheł, Paulina Dmochowska, Michalina Lipska, Aleksandra Pełszyk i Julia Sudorowska z Ciechanowca, Łukasz Koc z Koców-Schabów, wśród gimnazjalistów Katarzyna Kietlińska i Emilia Wojtkowska, a wśród dorosłych kolędników Stanisława Major.

Gorąca herbata i bigos, przygotowane przez Restaurację „Szczęsny”, z dodatkiem dziczyzny dostarczonej przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz pączki upieczone przez Piekarnię Ciechanowiecką były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


         Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl