buy medication online
 
Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
14.11.2014.


W 96. rocznicę podpisania w Compiègne zawieszenia broni kończącego I wojnę światową, w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe.

Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

Tradycyjnie uroczystości składały się z akademii, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, mszy św. w intencji Ojczyzny i pochodu pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie po Apelu Poległych wieńce i wiązanki złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Ciechanowiec, a także przedstawiciele instytucji, kół, organizacji, partii, stowarzyszeń oraz przedstawiciele duchowieństwa.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko przypomniał ...Po raz 26. z rzędu stajemy w całkowicie wolnej Polsce aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości, tym razem już 96. Robimy to w roku szczególnym, roku pełnym wielkich dla nas rocznic wydarzeń tragicznych, ale i pięknych, takich o których zapomnieć nam nie wolno a które, każde na swój sposób mają wpływ na naszą współczesną teraźniejszość, wydarzeń ogólnopolskich i lokalnych, splecionych ze sobą w wielką całość.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości udział wzięły poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworkowicach.

Popołudniowe „Ognisko Patriotyzmu”, które zgromadziło w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu wiele osób śpiewających wspólnie pieśni i piosenki patriotyczne, było ostatnim elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl