buy medication online
 
XIV Podlaskie Święto Chleba Drukuj
14.08.2014.


Pszenny, żytni, biały lub ciemny, z kminkiem lub z makiem, z dynią, słonecznikiem, żurawiną, rodzynkami lub śliwkami - chleb, całe bogactwo piekarniczego kunsztu pokazano na Podlaskim Święcie Chleba w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Podlaskie Święto Chleba przyciągnęło do Ciechanowca tysiące zwiedzających zainteresowanych podlaskimi zwyczajami. W trakcie imprezy można było podziwiać paradę zabytkowych ciągników i lokomobil z największej w Polsce kolekcji, zobaczyć pokazy dawnych obrzędów żniwnych i dożynkowych, jak żęcie sierpem, koszenie kosą, wiązanie snopków i młócenie zboża.

Był obrzęd święcenia zwierząt, można było wziąć udział w konkursie na wykonanie równianki i stworzyć własny bukiet z ziół, kwiatów, kłosów zbóż, lnu, konopi oraz różnych warzyw i owoców.

Widzom oglądającym stoiska z wyrobami twórców ludowych: wikliniarzy, kowali, garncarzy, koronczarek, pszczelarzy, wędliniarzy i piekarzy, oraz widzom próbującym podlaskich przysmaków - jałowcowego piwa, syconych miodów, sera korycińskiego i tatarskich pierekaczewników, towarzyszyły tańce i muzyka ludowa w wykonaniu zespołów i kapel z Podlasia i Mazowsza, a wieczorem na scenie amfiteatru koncert gwiazdy wieczoru zespołu "Budka Suflera".


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl