buy medication online
 
Gmina Ciechanowiec dostanie dotacje na solary Drukuj
29.05.2014.


Gmina Ciechanowiec znalazła się wśród 10 gmin z województwa podlaskiego, które otrzymają dotacje z UE na montaż kolektorów słonecznych. Gminy dostaną prawie 27 mln zł, przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Projekty, którym przyznano unijne wsparcie były dotychczas na liście rezerwowej. Dostaną one dotacje, bo na skutek realizacji innych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 udało się wygenerować oszczędności.

Mieszkańcy, którzy chcą mieć solary w swoich gospodarstwach, zobowiązani są do pokrycia 16% kosztów kwalifikowalnych wartości instalacji. Kolejne 5% dokłada gmina, resztę (79%) stanowi unijna dotacja.  Inwestycja jest bardzo oczekiwana i ważna, bo bezpośrednio skorzystają na niej mieszkańcy, którzy będą mieli oszczędności na kosztach energii elektrycznej. Energia słoneczna pomoże ogrzewać wodę w ich gospodarstwach.

W 2013 roku Zarząd Województwa Podlaskiego wybrał do dofinansowania 19 projektów na ogólną wartość 49,6 mln zł, w tym wartość dofinansowania  wynoszącą 35,4 mln zł.

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl