buy medication online
 
Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek Drukuj
29.05.2014.

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek  

Podczas IX Zielonej Gali i VII Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie na polach demonstracyjnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek.

To kolejna wspólna inicjatywa KRUS i PODR mająca na celu szerzenie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie. Pokaz został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii KRUS „Nie daj się wkręcić”, której głównym założeniem jest zwrócenie uwagi rolników na zapobieganie wypadkom, w większości tragicznym w skutkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn. 

Pracownik KRUS przed i w trakcie pracy maszyn na łące omówił zasady bezpiecznej pracy przy ciągniku rolniczym i kosiarce rotacyjnej, m.in. przygotowanie maszyn do pracy, prawidłowe wysiadanie traktorzysty z ciągnika, przestawianie maszyn z pozycji transportowej w roboczą, środki ostrożności, jakie należy podjąć w trakcie pracy z maszynami, itp.

Pokaz cieszył bardzo dużym zainteresowaniem rolników. Uczestniczyło w nim blisko 3500 osób. Po jego zakończeniu około 70 maszyn rolniczych utworzyło ciąg technologiczny pozyskiwania zielonek. Kolejno na ośmiohektarową łąkę wjeżdżały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i owijarki.

                                                         

Krzysztof Kozioł
Główny specjalista
OR KRUS w Białymstoku


 
Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek 

fot. OR KRUS w Białymstoku 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl