buy medication online
 
Droga Krzyżowa ulicami Ciechanowca Drukuj
16.04.2014.


Tydzień przed Wielkim Piątkiem, ulicami Ciechanowca przeszła procesja Drogi Krzyżowej, podczas której każdy z uczestników mógł pogrążyć się w zadumie i rozmyśleniach związanych z męką Pańską.

Droga Krzyżowa ulicami Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski /MPI/


Nabożeństwo polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku.

W kościołach katolickich Droga Krzyżowa przedstawiana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych na ścianach bocznych świątyni. Jej stacje odtwarzają wydarzenia z ostatnich dni Chrystusa i zawierają bogatą symbolikę chrześcijańską.

Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej rozpoczęła sie w tym roku mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej a zakończyła w kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Od wielu lat to wydarzenie łączy obie parafie.


          Więcej zdjęć...


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl