buy medication online
 
Julia Kwiek laureatką Międzynarodowego Konkursu Artystycznego Drukuj
25.02.2014.

Julia Kwiek z klasy IVa Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, reprezentująca Koło Młodych Przyjaciół Ciechanowca, zajęła II miejsce w prestiżowym V Międzynarodowym Konkursie Artystycznynym im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”, w edycji fotograficznej.

 Julia Kwiek laureatką  Międzynarodowego Konkursu Artystycznego


Konkurs zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, adresowany do uczestników w wieku od 5 do 25 lat, podzielony na 3 edycje artystyczne: recytatorską, fotograficzną i plastyczną. Celem konkursu jest m.in. promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

Jury, pod kierunkiem profesora Janusza Tylmana z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi postanowiło przyznać Julii Kwiek II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Fotografia jest pasją Julki, o czym sama się wypowiada: Cieszę się, że w moich zdjęciach jury dostrzegło to samo piękno, które i ja dostrzegam. Wieś w której mieszkam (Malec), może się wydawać zwykła i niepozorna, ale kiedy wychodzę z aparatem i robię zdjęcia, zwyczajne, "na oko" miejsca okazują się wielkim natchnieniem dla fotografa. Nawet stary, zniszczony wóz, zarośnięty chwastami wygląda pięknie i intrygująco. Kiedy dowiedziałam się o konkursie, ucieszyłam się że jego głównym tematem jest to, co obserwuję na codzień i kocham - piękna przyroda i moje otoczenie - wydaje mi się, że o tym w swoich wierszach pisał Włodzimierz Pietrzak.
                                     

Krystyna Łochnicka
KMPC 
Julia Kwiek laureatką  Międzynarodowego Konkursu Artystycznego

fot. Julia Kwiek KMPC

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl