buy medication online
 
Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca Drukuj
10.01.2014.

W święto Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywane powszechnie świętem Trzech Króli,  wielobarwny orszak przeszedł przez miasto do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w Mszy Świętej.
 
Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


W orszaku wzięły udział dzieci, uczniowie i nauczyciele z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych kontynentów.

Po nabożeństwie, na placu Ks. K. Kluka śpiewano wspólnie kolędy, wystąpiła Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która towarzyszyła całej uroczystości. Dzieci prezentowały swoje przebrania, a trzy najpiękniejsze korony zostały nagrodzone grą planszową "Ciechanowiec przez sześć wieków".

Gorąca herbata i bigos, przygotowane przez Hotel „Nowodwory”, z dodatkiem dziczyzny dostarczonej przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz domowe rogaliki przygotowane przez rodziców były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl