buy medication online
 
Uroczystości miejskie w 95. rocznicę odzyskania niepodległości Drukuj
14.11.2013.


Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu rozpoczęły się od akademii, przygotowanej przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Uroczystości miejskie w 95. rocznicę odzyskania niepodległości

fot. Z. Poniatowski MPI

W obchodach 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej "Jedność", Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziszewie-Królach.

Pochód uczestników uroczystości w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, po akademii przemaszerował do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na mszę świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ksiądz kanonik Tadeusz Kryński, a następnie pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie po Apelu Poległych delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. 

Wspominając w okolicznościowym wystąpieniu tych, którzy o niepodległość Polski walczyli, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko powiedział: W dniu Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy już po raz 25 z rzędu w całkowicie suwerennym kraju nie możemy zapomnieć o tych, którzy tę suwerenność budują swoją znojną pracą dzień po dniu. (...) Wszystkim pracującym dziękujemy za rzetelne wykonywanie swojej cząstki, która przypadła im w udziale.

Podobnie jak w ubiegłym roku, końcowym akcentem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu było popołudniowe wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w czasie "Ogniska Patriotyzmu".

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca
Tekst kazania księdza kanonika Tadeusza Kryńskiego

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl