buy medication online
 
50 lat na wspólnej drodze życia Drukuj
18.10.2013.

Szesnaście par z gminy Ciechanowiec pięćdziesiąt lat temu przysięgało sobie wierność i miłość małżeńską.
 
50 lat na wspólnej drodze życia

fot. Z. Poniatowski MPI


Jubileuszowe "Złote Gody" przygotowane przez Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez ks. kan. Tadeusza Kryńskiego, dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego, ks. Bogusława Wasilewskiego, proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach i ks. Andrzeja Polakowskiego, proboszcza Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.                    

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W tym roku ponownie usłyszeli "Marsza weselnego": Zofia i Stefan Antoni Bruś, Jadwiga Krystyna i  Antoni Wiesław Florczuk, Anna Agnieszka i Jan Klejzerowiczowie, Jadwiga i Janusz Ryżko, Jadwiga i Jan Tymińscy, Janina i Jan Uszyńscy, Władysława i Czesław Zysik z Ciechanowca, Aniela i Jan Olszewscy, Stanisława i Józef Osipińscy, Krystyna Janina i Hieronim Poryccy z Trzask, Stanisława i Zygmunt Florian Major, Marianna i Józef Mejer z Pobikier, Janina i Stanisław Komiażyk z Antonina, Regina i Tadeusz Konobrodzcy z Malca, Józefa Stanisława i Zenon Kraszewscy z Kozarzy oraz Aniela i Zygmunt Wojtkowscy z Wojtkowic Starych.

Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Jubilatom "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, powiedział: Dostojni Jubilaci. Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. (...) Teraz możecie podsumować swoje 50-letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne; że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swe dzieci na pociechę dla siebie i wiernych obywateli  naszej ojczyzny oraz twórczo pracując na rzecz środowiska, w którym przyszło Wam żyć. (...) Życzę Wam pomyślności i szczęścia w życiu rodzinnym, długich lat życia w dobrym zdrowiu, serdecznej opieki osób najbliższych oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.

Świętując trwałość małżeńskiego związku Jubilaci odebrali wiele gratulacji i życzeń składanych przez rodziny i przyjaciół. Były podziękowania za trudy i wyrzeczenia, za uśmiech i pogodę ducha, za wychowanie dzieci, doczekanie wnuków i prawnuków.

W części artystycznej wystąpiła młodzież ze Społecznej Szkoły Muzycznej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, a czas w trakcie "słodkiego poczęstunku" wypełniła kapela „Kłosy”.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl