buy medication online
 
"Narodowe Czytanie" w Ciechanowcu Drukuj
12.09.2013.

Prezydent RP Bronisław Komorowski zainicjował w 2012 roku ogólnopolską akcję publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 
"Narodowe Czytanie" w Ciechanowcu

fot. P. Filiński PIT


Po ubiegłorocznym czytaniu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, w tym roku wybieraliśmy lektury z bogatego dorobku komediopisarza, pamiętnikarza i poety Aleksandra Fredry. Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały do czytania na placu przed Urzędem Miejskim pamiętniki Fredry "Trzy po trzy" i "Bajki". Po włączeniu się do akcji Koła Młodych Przyjaciół Ciechanowca, Koła Przyjaciół Biblioteki i Koła Polonistycznego ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika poszerzono ofertę o "Śluby Panieńskie" i "Zemstę". Ta ostatnia sztuka była też czytana w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II.

W liście wystosowanym do uczestników tegorocznego "Narodowego Czytania", Prezydent Bronisław Komorowski napisał: Już teraz zapraszam wszystkich Państwa do Narodowego Czytania za rok. Do czytania dzieł Henryka Sienkiewicza, pokrzepiciela polskich serc, wielkiego reżysera naszej narodowej, historycznej wyobraźni. Ale, czekając na Narodowe Czytanie, można przecież przez cały rok czytać Mickiewicza, Fredrę i innych autorów. Warto przez cały rok mieć kontakt z książką, literaturą, z pięknem polskiego języka. Serdecznie do tego namawiam.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl