buy medication online
 
Rok szkolny 2013/2014 - "Rokiem Szkoły w Ruchu" Drukuj
04.09.2013.


Ministerstwo Edukacji Narodowej od kilku lat nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem.

Rok szkolny 2013/2014 - "Rokiem Szkoły w Ruchu"

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas w liście do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego napisała: Ucząc się i pracując, nie zapominajcie o tym, jak ważny dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeźdźcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie. Proponuję, aby rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny był Rokiem Szkoły w Ruchu i zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do jego organizacji i aktywnego w nim udziału.

O realizację tego hasła i edukację mieszkańców Gminy Ciechanowiec zadbają pozostające pod opieką samorządu gminnego Przedszkole w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa w Łempicach, Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, prowadzona przez Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży Szkoła Podstawowa w Kocach-Schabach, a także nadzorowany przez samorząd powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, na który składają się Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (gimnazjum i liceum – dla których organem nadzorującym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Publiczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych na Podbudowie Gimnazjum i Policealne Szkoły dla Dorosłych.

We wszystkich tych placówkach uczyć się będzie 89 przedszkolaków, 103 uczniów oddziałów przedszkolnych "0", 386 uczniów szkół podstawowych, 182 gimnazjalistów, 80 uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, 455 uczniów dziennych szkół ponadgimnazjalnych i 201 uczniów szkół dla dorosłych.

Według kalendarza roku szkolnego 2013/2014, wolne dni uczniów z województwa podlaskiego to: zimowa przerwa świąteczna (23-31grudnia 2013 r.), ferie zimowe (27 stycznia-9 lutego 2014 r.) i wiosenna przerwa świąteczna (17-22 kwietnia 2014 r.). Rok szkolny zakończy się 27 czerwca 2014 r.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl