buy medication online
 
Tradycja rycerska w Polsce i w Europie - VI Słoneczny Zlot Drukuj
03.09.2013.


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich zorganizowało w Wałbrzychu VI Słoneczny Zlot, w którym wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski.

Tradycja rycerska w Polsce i w Europie… VI Słoneczny Zlot

W dniach od 21 do 25 sierpnia, w tej cyklicznej imprezie uczestniczyła także młodzież z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

Słoneczny Zlot to spotkanie dzieci i młodzieży, w ramach którego wychowankowie i ich opiekunowie spotykają się, by wspólnie spędzić czas, uczestnicząc w grach i zabawach, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych rozwijających umiejętności i talenty - sportowych, teatralnych, plastycznych, dzieląc się doświadczeniem i wzajemną przyjaźnią, promując ideę samopomocy.

Tematem przewodnim tegorocznego Zlotu była „Tradycja rycerska w Polsce i w Europie. Od Zawiszy Czarnego do Księżnej Daisy”. Było to wielkie święto wspaniałej historycznej tradycji, podczas którego dzieci brały udział w wielu konkursach, m.in. o pierścień Rycerza i odznakę Księżnej Daisy.

Na hipodromie w Książu uczestniczyły w średniowiecznej bitwie pomiędzy rycerstwem Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego reprezentowanym przez zaciężnych rycerzy z drużyną z Mazowsza oraz rycerstwem Królestwa Polskiego reprezentowanym przez zaciężnych rycerzy z drużyną z Podlasia.

W sali balowej Zamku Książ odbył się finał konkursu wiedzy o tradycji rycerskiej w Polsce, w którym zwycięzcą został Karol Nadolny z Ciechanowca. Na Wielkiej Gali Finałowej w amfiteatrze odebrał on pierścień rycerski oraz wiele cennych nagród, m.in. wodoszczelną kamerę Kodak. Wszyscy uczestnicy Zlotu otrzymali od głównego organizatora okolicznościowe koszulki, czapeczki i odblaskowe bransoletki.

W trakcie Słonecznego Zlotu realizowany był również projekt „Promykowy ratownik”, w którego realizację włączyło się Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Ma on na celu doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz profilaktyki wypadków. Projekt polega na kaskadowym szkoleniu - w pierwszej kolejności lokalnych liderów, następnie dzieci, młodzieży, społeczności lokalnej. Pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem. W marcu zrealizowane zostały pierwsze kursy dla 17 liderów i blisko 120 uczniów z województwa podlaskiego, wśród nich dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ciechanowiec.

Wyjazd i udział w Słonecznym Zlocie odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Serdecznie dziękujemy za możliwość ciekawego spędzenia czasu w pięknych plenerach Dolnego Śląska oraz przybliżenie uczestnikom tradycji rycerskiej na przestrzeni epok.

                                               

Małgorzata Zaremba
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w CiechanowcuTradycja rycerska w Polsce i w Europie… VI Słoneczny Zlot

Tradycja rycerska w Polsce i w Europie… VI Słoneczny Zlot

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl