buy medication online
 
XIII Podlaskie Święto Chleba Drukuj
26.08.2013.


Pszenny, żytni lub graham, biały lub ciemny, z kminkiem lub z makiem, z dynią, słonecznikiem, żurawiną, rodzynkami lub śliwkami - chleb - całe bogactwo piekarniczego kunsztu prezentowane było na XIII Podlaskim Święcie Chleba w Muzem Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

XIII Podlaskie Święto Chleba

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Jak zawsze Podlaskie Święto Chleba przyciągnęło do Ciechanowca tysiące zwiedzających zainteresowanych podlaskimi zwyczajami. W trakcie imprezy można było oglądać pokazy dawnych obrzędów żniwnych i dożynkowych, pokazy zanikających już umiejętności, jak żęcie sierpem, koszenie kosą czy wiązanie snopków. Można było także uczestniczyć w wypieku chleba czy obejrzeć kolekcję maszyn rolniczych, poczynając od uczestniczących w paradzie zabytkowych ciągników i jedynej w Polsce samobieżnej lokomobili parowej, a kończąc na pracującej lokomobili napędzającej młockarnię.

Zainteresowani mogli też uczestniczyć w imprezie bardziej czynnie - przyprowadzić swego domowego pupila na obrzęd święcenia zwierząt albo wystartować w konkursie na wykonanie równianki i, z materiałów udostępnionych przez muzeum, stworzyć własny bukiet z leczniczych ziół, kwiatów, kłosów zbóż, lnu, makówek, konopi oraz różnych warzyw i owoców.

Widzom oglądającym stoiska z wyrobami twórców ludowych: garncarzy, wikliniarzy, malarzy, koronczarek, pszczelarzy, wędliniarzy i piekarzy, oraz widzom próbującym podlaskich przysmaków - jałowcowego piwa, syconych miodów, sera korycińskiego i tatarskich pierekaczewników, towarzyszyły tańce i muzyka ludowa w wykonaniu zespołów i kapel z Podlasia i Mazowsza.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl