buy medication online
 
Uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę egzekucji na Pałatkach Drukuj
09.08.2013.

28 lipca 1943 r. na uroczysku Pałatki, leżącym przy drodze do wsi Tworkowice, miała miejsce ostatnia wielka egzekucja dokonana przez niemieckie władze okupacyjne na terenie gminy Ciechanowiec, w czasie której życie straciły 43 osoby - 24 mężczyzn i 19 kobiet.

N. D. Tomaszewski, Historia Ciechanowca do 1989 roku

 
Uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę egzekucji na Pałatkach

fot. Z. Poniatowski MPI


Dokładnie w 70. rocznicę egzekucji na Pałatkach, przy zbiorowym grobie pomordowanych na ciechanowieckim cmentarzu, odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Na uroczystość przybyli do Ciechanowca przedstawiciele państwowych i samorządowych władz wojewódzkich oraz burmistrzowie i wójtowie podlaskich i mazowieckich gmin. Obecne były także poczty sztandarowe ciechanowieckich instytucji i mieszkańcy gminy. Honorowymi uczestnikami obchodów byli członkowie rodzin pomordowanych.

W zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Szczuków ks. Bogusław Wasilewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach odprawił Mszę Świętą w intencji zamordowanych i ich rodzin, kazanie wygłosił ks. Tadeusz Kryński proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Po złożeniu wieńców i wiązanek na mogile rozstrzelanych i po okolicznościowych wystąpieniach Burmistrza Ciechanowca i zaproszonych gości, Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wykonała wiązankę utworów patriotycznych.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl