buy medication online
 
Ej sobótka, sobótka - Wianki na Nurcu Drukuj
25.06.2013.


W tym roku festyn "Wianki na Nurcu" wzbogacony został o nową atrakcję - Turniej Gmin, zorganizowany w ramach projektu "Obszary o szczególnym znaczeniu przyrodniczym czynnikiem rozwoju Polski Wschodniej".

Ej sobótka, sobótka - Wianki na Nurcu

fot. Z. Poniatowski MPI


W turnieju konkurowali przedstawiciele gmin, które uczestniczą w realizacji projektu: Drohiczyn, Ciechanowiec, Janów Podlaski, Konstantynów, Perlejewo i Siemiatycze. Rywalizację sportową i Puchar Burmistrza Ciechanowca wygrała gmina Perlejewo, kolejne miejsce zajęły ex aequo gmina Ciechanowiec i gmina Janów Podlaski, dalej Siemiatycze, Konstantynów i Drohiczyn.

Jak co roku, jednym z głównych punktów festynu był Konkurs na najpiękniejszy wianek. Jury pierwszą nagrodę w konkursie przyznało Zofii Bobryckiej z Janowa Podlaskiego, drugie miejsce Amelii Morzy z Ciechanowca, a miejsce trzecie zdobyła Janina Ambroziuk, też z Janowa Podlaskiego.

Z programu festynu, każdy mógł wybrać coś dla siebie i skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Prezentowały się stoiska regionalne z rękodziełem ludowym, najwięcej, bo aż 10 twórców przyjechało z Janowa Podlaskiego, był pokaz kowalstwa artystycznego, dla dzieci atrakcją była Kraina Zabawy, gdzie za darmo udostępnione zostały zjeżdżalnie, trampoliny, eurobungee i kule wodne. Na scenie wystąpiły: Zespół Tańców Narodowych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, zespół tańca nowoczesnego C-C Squad, grupa Akwarele ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, przedszkolaki z bajką o Czerwonym Kapturku i Orkiestra Dęta COKiS. Uwagę zgromadzonych przyciągnął białostocki Kabaret Bajeczka oraz występy zespołów Kors&Relax i Rocking Heaven z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Gwiazdą wieczoru w tym roku była legenda polskiej sceny muzycznej zespół Trubadurzy, ze swoimi największymi przebojami Znamy się tylko z widzenia, Przyjedź mamo na przysięgę, Cóż wiemy o miłości czy Ej sobótka, sobótka.

Żeby tradycji stało się zadość, późnym wieczorem przy blasku pochodni wypłynęły na ciechanowiecki zalew kajaki, z których dziewczyny wrzucały na wodę wianki. Całość festynu zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem XFORT.

Festyn „Wianki na Nurcu” odbył się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego, a współfinansowany był przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, tygodnik Głos Siemiatycz oraz Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl