buy medication online
 
Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej Drukuj
28.05.2013.


Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu kolejny raz było organizatorem Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej. Honorowy patronat nad konkursem objęli  Podlaski Kurator Oświaty, Burmistrz Ciechanowca, Wydawnictwo Macmillan Polska oraz Księgarnia Językowa Polanglo.

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej


Celem konkursu było pogłębienie wiedzy z literatury anglojęzycznej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych. Konkurs był imprezą otwartą, w której mogli wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych.

Po eliminacjach na szczeblu szkolnym do finału zakwalifikowało się 34 uczestników z Gimnazjów w Zambrowie, Jabłonce Kościelnej, Czyżewie, Wysokiem Mazowieckiem, Perlejewie, Bogutach i w Ciechanowcu. Przesłuchania na szczeblu rejonowym odbyły się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach, w kategorii wiersz i piosenka poetycka. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od poetów klasycznych do współczesnych, od poezji śpiewanej do znanych nam wszystkim przebojów.  Występy młodych artystów były na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły podziw i wielki aplauz wśród publiczności i jury. Przedsięwzięcie jest znakomitą okazją do nabycia umiejętności językowych, autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Jury konkursowe  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiersz:

I miejsce - Marcin Choiński z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej oraz Agnieszka Sienicka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie,
II miejsce - Adrian Brzoska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
III miejsce - Jakub Plewik  z  Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
Wyróżnienia - Edyta Wińska z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz Wiktoria Stańczuk z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie.

Kategoria piosenka:

I miejsce -Weronika Zach z Gimnazjum w Zambrowie,
II miejsce - Weronika Ciecierska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
Wyróżnienia - Kinga Kuropatwa z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie, Martyna Wyszyńska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, Weronika Ostrowska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem oraz Diana Skupiewska z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie.

Najlepsi wykonawcy otrzymali wartościowe nagrody, ufundowane przez Księgarnię Językową Polanglo, Wydawnictwo Macmillan Polska oraz Burmistrza Ciechanowca.

                                             

Ewa Polak-Niemyjska
Nauczyciel języka angielskiego
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w CiechanowcuKonkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl