buy medication online
 
Piękno zaklęte w słomie Drukuj
15.05.2013.


W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu można oglądać wystawę fotografii Antoniego Remiesza "Piękno zaklęte w słomie".

Piękno zaklęte w słomie

fot. Z. Poniatowski MPI


Antoni Remiesz jest mieszkańcem Białegostoku i człowiekiem o wielu pasjach - publicystą, fotografikiem, artystą i animatorem kultury żydowskiej. Przez wiele lat łączył zawód publicysty ze swoim najstarszym hobby - wędkarstwem.  Od lat 70. pisywał do miesięcznika  "Wiadomości Wędkarskie", mimo przejścia na emeryturę nadal publikuje felietony wędkarskie w "Gazecie Współczesnej". Jest autorem książek: "Północno-wschodnie łowiska Polski: informator wędkarsko-turystyczny" (1977),  "Na ryby: z wędkami i plecakiem" (1993) i "Z wędką i plecakiem w Suwalskim Parku Krajobrazowym i nad jeziorem Szelment Wielki" (2009). Antoni Remiesz jest znawcą nie tylko wędkarskiego nizinnego, akwenów Warmii i Mazur oraz północno-wschodniego krańca Polski, ale wędkuje z sukcesami na pełnym morzu - jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w Wędkarstwie Morskim.

Z działalnością publicytyczną Antoniego Remiesza łączyła się też jego pasja fotograficzna. Jak sam mówi: Czym jest dla mnie fotografia? Hmmm... pewnie trochę hobby, po części pasją trwającą ponad 60 lat. Fotografia rozbudza wrazliwość człowieka, podobnie jak muzyka, malarstwo. Fotografia to sztuka. Osoba, która naciska spust migawki, zatrzymuje obraz w czasie. Osobiście zwracam uwagę na elementy, których inni nie dostrzegają lub nie chcą dostrzegać. Fotografuje głównie pejzaże - zainicjował w 2006 utrwalanie na zdjęciach unikalnych fragmentów Bugu, oraz architekturę - przede wszystkim tę starą, drewnianą, krytą strzechą.

Zgodnie z tytułem: "Piękno zaklęte w słomie", na wystawę w Ciechanowcu trafiły fotografie odchodzących w niebyt, tak charakterystycznych dla krajobrazu dawnego Podlasia, obiektów krytych strzechą.

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2013 r. w budynku COKiS przy ul. Mostowej 6 (synagoga).          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl