buy medication online
 
Kongres Samorządów Województwa Podlaskiego "Podlaskie Pięknieje" Drukuj
30.04.2013.


W roku 2013 województwo podlaskie obchodzi 500 lat swego istnienia. W związku z tym jubileuszem, zaplanowano wiele wydarzeń promujących nasz region oraz jednostki samorządowe wchodzące w jego skład.

Kongres Samorządów Województwa Podlaskiego

fot. IT Ciechanowiec


Odbywający się w Białymstoku Kongres Samorządów Województwa Podlaskiego "Podlaskie Pięknieje" był platformą wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami władzy lokalnej, władzy centralnej oraz sfery biznesu. Uczestnicy Kongresu dowiedzieli się, jak będzie kształtować się nowa perspektywa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i związane z nią finansowanie ze środków Unii Europejskiej i jak dzięki wykorzystaniu środków publicznych może wyglądać nowoczesny samorząd.

Na Jubileuszowym Kongresie Samorządu Województwa Podlaskiego Urząd Miejski w Ciechanowcu razem z Punktem Informacji Turystycznej, zaprezentował ofertę wydawnictw promujących Gminę. Dodatkową atrakcją ciechanowieckiego stoiska były „bądki ciechanowieckie” - bułeczki z nadzieniem owocowym, przygotowane przez gospodynie z Radziszewa-Króli.

Gmina Ciechanowiec była obecna nie tylko na obradach Kongresu, ale czynnie włączyła się też w inne wydarzenia związane z Jubileuszem. Po raz pierwszy w historii Podlasia ulicami Białegostoku przeszła Parada Województwa Podlaskiego, ukazująca walory artystyczne poszczególnych gmin. W kolorowym korowodzie szły zespoły muzyczne, taneczne i wokalne, grupy rekonstrukcyjne, orkiestry dęte i orszaki konne. Wśród 2,5 tys. uczestników z 65 gmin z 14 powiatów, Gmina Ciechanowiec była reprezentowana przez Orkiestrę Dętą oraz Zespół Tańców Narodowych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, a powiat wysokomazowiecki promowało Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe.
 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl